سخنگوی سازمان هواپیمایی 20 روز پیش درباره پروازها به چین چه گفت؟

حدود 20 روز پیش، در حالی که نخستین موج شیوع ویروس کرونا در چین در صدر اخبار بود؛ شاید بسیاری مسئولان حمل و نقل هوایی کشور تصور ورود و شیوع بیماری به این سرعت به کشور را نداشتند و به همین دلیل پروازهای مسافری ماهان همچنان به این کشور ادامه داشت.

یازدهم بهمن‌ماه سال جاری، رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در مصاحبه به صداوسیما عنوان می‌کند که پروازهای چین و آسیای شرقی با دقت با هماهنگی وزارت بهداشت در حال انجام است.

او در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که تا به این لحظه اقدامی مبنی بر تعلیق پروازها در این مسیرها انجام نگرفته است و می‌گوید: ادامه این پروازها به دلیل این است که هیچ گزارشی مبنی بر مبتلا و یا منتشر شدن ویروس کرونا به ایران نداشته‌ایم.

در حالی تا روز 12 بهمن‌ماه همچنان این پروازها ادامه داشت که امروز محمدحسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت درباره خطر انتقال ویروس کرونا از طریق پرواز به کشور چین به ایرلاین‌‌ها هشدار داده بود، گفت: با وجود این هشدارهای پزشکی، ایرلاین‌ها خود را خصوصی دانسته و عنوان کردند نباید به خاطر تصمیمات دولتی متضرر شوند.

وی این راه هم گفته است که متأسفانه این ویروس از طریق ارتباط و پرواز به چین و آسیای شرقی و همچنین رعایت نکردن مسائل بهداشتی در مبادی ورود به کشور از جمله فرودگاه‌ها  به کشورمان منتقل شده است.

وزیر بهداشت امروز  درباره منشا این بیماری در کشوری گفته است: طبق بررسی‌هایمان منبع ویروس را پیدا کردیم که از ناقلین چینی بوده است و موارد آن در حال مشخص شدن است.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش