صنعت هوافضا​​​​​​​

در يك قرن گذشته، جهان شاهد پيشرفت شتابان علم و فناوری بوده است. اثرات اين پيشرفت شتابان در افزايش سطح رفاه و خدمات كاملاً ملموس بوده و يك بخش از پيشرفت علم و فناوری كه اثرات شگرفی در ارتقاء سطح زندگی و خدمت رسانی به شهروندان داشته‌ است، صنعت هوایی میباشد، كه با توسعه‌ی آن در حوزه‌های تجاری و عمومی، نقش به‌سزایی در بهبود سطح زندگی داشته است. يكی از مهمترين ويژگي‌های اين صنعت نوظهور، تكثر استعمال فناوریهای نوین در زيرشاخه‌های آن است؛ كه علاوه بر خدمت‌رسانی مدرن و افزايش سطح رفاه در جامعه، موجبات پيشرفت علمی و فناوری را فراهم می آورد.
پرمصرف‌ترين خدمتی كه صنعت هوایی برای جامعه به ارمغان آورده حمل‌ و نقل هوایی‌ است؛ كه راه‌بردی‌ترین بخش صنعت حمل ‌و نقل، می باشد. علی‌ رغم سهم اندک حمل ‌و نقل هوایی از حجم کل ترانسفر بار و مسافر؛ این بخش بالاترین سرانه‌ سرمایه‌گذاری را داشته و نقشِ آن در کشورهای پیشرفته‌تر پررنگ‌تر است. بنابراین در مسیر توسعه‌ کشورها، توسعه‌ این صنعت با روندی شتابان‌ دنبال می‌شود.
صنعت هوایی، در راستای خدمت‌رسانی به عموم شهروندان از دورافتاده‌ترین نقاط تا شلوغ‌ترین‌ کلان ‌شهرها نیازمند به‌کارگیری گسترده فناوری‌‌های مختلف و همکاری با شرکای با تجربه می‌باشد؛ تا رفاه مردم را تامین کند. بنابراین شاخه‌ های مختلف صنعت هوایی، برای افزایش سطح رفاه و خدمت رسانی به اقشار مختلف درگیر هستند. 
حمل‌ونقل سريع و ايمن، تنها يكی از دست‌آورد‌های صنايع هوایی است. علاوه‌ بر اين برای پایش منابع طبیعی و امداد رسانی در هنگامه‌ بلایای طبیعی نقش به‌سزایی دارند. از طرف ديگر مراقبت از محصولات كشاورزی بوسيله‌ روش‌های هوایی و فناوری های نوین موجبات افزايش بهره‌وری بالاتر محصول را فراهم آورده است. علاوه ‌بر موارد فوق، توسعه‌صنايع هوایی، باعث پيشرفت‌ های شگرفی در ساير صنايع پائين‌ دستی مي‌گردد.
همچنین هوافضا از لحاظ تعداد افراد استخدامی و میزان خروجی، در رده بزرگترین صنایع تولیدی جهان رتبه بندی می شود.


 ​​​​​​​​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش