مقدمه​​​​​​​

روشی نوین در بازرسی فنی
​​​​​​​
بازرسی فنی توسط پهپاد روشی سریع و مقرون به صرفه است که امکان افزایش دوره های بازرسی، کسب اطلاعات ساختاری از شرایط سازه از قبیل خسارات ناشی از خوردگی و غیره را فراهم می آورد.
بازرسی هوایی امکان دستیابی به نقاط غیرقابل دسترس سازه ای را فراهم می کند و به عنوان جایگزینی برای روش های سنتی که وقت­گیر و پر­هزینه هستند مانند دسترسی با طناب، بالابرها و داربست قابل استفاده می باشد.

​​​​​​​

مزایای بازرسی هوایی با سایر روش ها :
- بازرسی از مناطقی که دسترسی به آن ها دشوار است.
- برنامه ریزی برای تعمیرات پیشگیرانه و بهینه سازی سیستم.
- کاهش مدت از کار­ افتادگی تجهیزات.
- دسترسی به مناطقی که خطر HSE را برای انسان ایجاد می کنند.
- زمان پاسخ دهی سریع.
- راه اندازی سریع سیستم در محل مورد بازرسی.
- بازرسی از تونل ها، پل ها، روگذر ها و غیره بدون سد معبر کردن و بستن راه ها.
- بازرسی از ساختمان ها و ابنیه بدون خراب کردن نمای ساختمان و زیبایی شهری به واسطه داربست زدن.
- بازرسی دقیق و با جزییات بالا توسط متخصصین بدون نیاز به حضور در شرایط سخت و دشوار.

مقایسه روش های سنتی با پهپاد در بازرسی هوایی:​​​​​​​

فازهای اجرایی بازرسی هوایی​​​​​​​

شرح پروژه
برای اطمینان از بهترین نتیجه، یک توضیح جامع و کامل از هدف و معیارهای مورد نظر ضروری است. با توجه به اینکه بازرسی هوایی تحت تاثیر پارامترهای متعددی می باشد، جلسه بین کارفرما و پیمانکار پیشنهاد می شود تا اطمینان حاصل شود که تمام جزئیات مربوطه مورد توجه قرار گرفته است. برای نمونه مواردی که شرح آن ها موجب می­شود تا پروژه از کیفیت بهتری برخوردار باشد در زیر بیان می شود:
شرایط پرواز: فضای باز یا بسته، مجوز های ویژه، اقدامات احتیاطی، پاکسازی مناطق، شرایط آب و هوایی و ...
موارد فنی: تجهیزات مورد بازرسی، جزئیات مورد علاقه­ کارفرما، نوع تصویر برداری ویدئو و یا عکس، انتخاب دوربین، اپتیک، حرارتی و ...
تجزیه و تحلیل داده ها: بسته به ماهیت بازرسی، نوع و گستردگی تجزیه و تحلیل و ارزیابی نتایج بازرسی باید مشخص شود.
گزارش: برای هر کار، الزامات گزارش نهایی (میزان، روش تحویل، دسترسی به داده های اصلی، و غیره) باید توافق شود.
اجرای پروژه
در ابتدای کار الزامات اولیه پرواز توسط کارشناسان پرواز شرکت اجرا شده و سپس پرنده توسط خلبان به پرواز درمی آید. در طول پرواز، خلبان دوربین را فعال می کند و اطلاعات در قالب فیلم و عکس با فرمت های مختلف ثبت می شوند. در طول پرواز خلبان،  پهپاد را به نقاط خاص مورد نیاز که توسط کارفرما از قبل مشخص شده است هدایت می کند و زوایای مختلفی را برداشت می کند.
گزارش و بررسی
هنگامی که پرواز به اتمام برسد، داده های به دست آمده مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و به کارفرما گزارش می شوند. در صورت نیاز جلسه­ای جهت بررسی و اطمینان از داده های جمع آوری شده به درخواست کارفرما تشکیل خواهد شد .

کاربردهای بازرسی هوایی

خدمات تخصصی بازرسی هوایی در صنایع مختلف نظیر صنایع عمرانی، نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاهی، نیروگاهی و ... قابل ارائه می باشد. این حوزه در ایران به تازگی مورد توجه قرار گرفته است و شرکت های برق منطقه ای، شرکت های نفتی، پالایشگاه ها و.... بودجه های خاصی برای این زمینه در نظر گرفته اند.
بازرسی صنایع به روش های متداول سنتی موجود مشکلات فراوانی را در بررسی و پایش نقاط مرتفع، دور از دسترس و خطرناک ایجاد می نماید. با پیشرفت تکنولوژی پهپاد های عمود پرواز و افزایش مداومت پروازی آن ها و همچنین برخورداری از قابلیت پرواز پایدار و ایستا در یک منطقه­ی به خصوص، امکان انجام امور بازرسی تخصصی در نقاط مرتفع، دور از دسترس و خطرناک به وجود آمده که در مقایسه با روش های مرسوم در مدت زمان و هزینه­ی پایین تر و با ایمنی بالاتر صورت می پذیرد.

بازرسی هوایی در ایران​​​​​​​

در حال حاضر در بسیاری از صنایع تخصصی در ایران با توجه به ساختار سنتی و فاصله تکنولوژی های موجود با فناوری روز دنیا، نیازمند انجام بازرسی های دوره ای منظم از تجهیزات و ادوات می باشند. ارائه خدمات بازرسی با استفاده از پهپادهای عمود پرواز می تواند کمک شایانی در بازرسی های دوره ای منظم از تجهیزات و ادواتی که دسترسی به آن ها آسان نمی باشد و یا در نقاط مرتفع و خطرناک قرار گرفته اند بنماید. گستره زیاد انواع بازرسی های هوایی و مکان های مختلفی که نیاز به این خدمات دارند بسیار فراوان می باشد. در همین خصوص شرکت فضا گستران علم اندیش پارس آسان برای اولین بار در ایران به صورت یک شرکت تخصصی در صنعت هوافضا این خدمات را با بروز ترین روش های روز دنیا ارائه می نماید.​​​​​​​

کاربرد بازرسی هوایی در صنایع مختلف​​​​​​​

خدمات قابل ارائه توسط شرکت پارس آسمان در زمینه بازرسی هوایی در صنایع مختلف به شرح زیر می باشد:​​​​​​​

بازرسی هوایی از هواپیماها  و تجهیزات فرودگاهی​​​​​​​

بازرسی هوایی از دکل ها و تاسیسات تولید و انتقال برق​​​​​​​

بازرسی هوایی از دکل ها و تاسیسات مخابراتی​​​​​​​

بازرسی هوایی از خطوط و تاسیسات نفت وگاز ​​​​​​​

بازرسی هوایی از مخازن تحت فشار و مخازن ذخیره سوخت، سیلوها، مشعل ها و دودکش های صنعتی​​​​​​​

بازرسی هوایی از پل ها، سدها، راه ها و سایر تاسیسات عمرانی ​​​​​​​

بازرسی هوایی از صنایع دریایی ​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش